Někdy mám možnost se potkat s Bohyněmi, “probuzenými” či jinak “vědomými” ženami. Stačí jen pár vět a vidím, jak moc pózy v jejich slovech je a proto vybírám některé výmluvy, které mě zaujaly.

Často jsou to výmluvy schovávající se za ezo-výroky tradující v novoosvícenských komunitách. A abych nebyla jen kritická, přidávám svůj názor na věc.

Když půjdu na ten správný kurz, můj život se od základu změní.

To opravdu nezmění. Při troše štěstí si užiju pár dnů či týdnů úlevy. Pak se vše postupně vrátí do starých kolejí. Mnohem lepší je učit se poznávat sama sebe. Když se budu znát, budu vědět, co potřebuju. A pak vše, co dělám, mi přináší postupné změny do mého života.

Osobní rozvoj dělám, abych byla lepší, než jsem.

Lepší, než stát se někým, kým nejsem, je poznat sebe a své potřeby. Pak přizpůsobím svůj život tomu, jaká opravdu jsem.

To, že tě štvu, znamená, že jsem tvým zrcadlem a ukazuju ti, co ještě nemáš zpracované.

Brzy po pronesení tohoto výroku se často začnu vztekat, že se mi nedaří. ONO se mi to nedaří. Hmm, jako by zrcadla neplatila na obě strany.

Jsem probuzená žena, ale chlapi mě neustojí. Proto jsem sama.

Tak to je ukázková výmluva. Pokud je žena opravdu probuzená a v harmonii, je citlivá k sobě i okolí. Pak září štěstí a přitáhne si k sobě silného, probuzeného a současně citlivého muže. A věřte mi, i takoví existují.

Abych mohla být vedle tebe ženou, musíš být pořádný chlap.

A takhle mužsky komanduje opravdová žena? Nene, musím začít od sebe. Nejdřív se stanu nádhernou inspirující ženou, abych vytvořila muži prostor být vedle mě silným milujícím mužem.

 

Tohle je jen pár výroků, které mě napadly. Už při psaní jsem se zastyděla, že vlastně taky někdy plácám podobné blbosti. Možná nejsem probuzená, ale jen “probuzená”. Ale rozhodně mám svou cestu – poznávat sebe a být k sobě jemná a laskavá. A v každodenních drobných rozhodnutích a činech na sobě pozoruju, jak mi to dělá dobře. Vlastně si tak buduju láskyplný vztah sama k sobě. A to mě fakt baví. .-)