V poslední době se množí diskuse o tom, zda jsou barefoot boty vhodné do města. Kritici bosého životního stylu namítají, že bosé boty především na tvrdém povrchu nám škodí. Přinášíme vám několik tipů, jak zajistit zdraví pro vaše tělo, pokud si chcete dobřát komfort barefoot bot.

1. Zvolte správnou velikost bot

U barefoot bot je dostatečný nadměrek naprostou nutností. Ideální prostor před palcem je asi půl až jeden centimetr. Ten zajistí, že palec není utlačován a můžete ho aktivně použít pro odraz. Vaše chůze tak získá na svižnosti a lehkosti.

2. Nedupejte při chůzi

Častým neduhem chodců či běžců bývá dupání na paty. Velké nárazy pak poškozují vaše klouby a páteř. Na tvrdém městském povrchu je tedy obzvlášť důležité zkrátit krok a do chůze zapojit palce. Tím zajistíte, že váš došlap bude šetrný a bezbolestný.

3. Užívejte si nerovností povrchu

Jako nositelé barefoot bot brzy zjistíte, že české chodníky rozhodně nelze považovat za rovné. Vyhledávejte proto každou příležitost, abyste poskytli svým chodidlům reflexní masáž zdarma. Posilujete tím nejen klenbu, ale i ostatní svaly chodidla a prsty.

4. Dopřejte botám pravidelný odpočinek

I vaše boty potřebují pauzu. Lidský pot a bakterie uzavřeným botám rozhodně neprospívají. Proto boty pravidelně střídejte, větrejte a dvakrát do měsíce ošetřete krémem a impregnací. Skvělými pomocníky pro odstranění pachů v botách jsou soda nebo sáčky s čajem, které do bot přes noc umístíte.

Při dodržení těchto tipů je chůze v barefoot botách velmi šetrná pro vaše tělo a zároveň vám budou boty dlouho a dobře sloužit. Pokud byste si i přesto nebyli jisti, zda děláte vše správně, obraťte se na barefoot odborníka či fyzioterapeuta.

TIP STROMKY:

Nyní můžete využít zvýhodněné akce na městské modely značky Vivobarefoot na našem e-shopu  Stromka Centrum. Je na výběr ze široké škály modelů jak pro ženy, muže, ale i děti. Zásoby se tenčí, tak neváhejte 🙂